
Писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Назва її походить від слова “писати”, тобто прикрашати орнаментом.
Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
Продовжуючи традиції нашого народу, напередодні Великодня в комунальному закладі «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради» вперше був організований та проведений майстер-клас з писанкарства.
В заході взяли участь вихованці гуртків та працівники закладу.
Для проведення майстер-класу був запрошений художник, старший викладач кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету Депутат Григорій Іванович.
Спочатку дітей познайомили з історією створення писанки, розповіли про зміст закодованих символів, а також ознайомили з технікою виконання прекрасного виробу. Вихованці гуртків мали змогу розписати по дві писанки, втіливши в орнаменті частинку свого внутрішнього світу. Наприкінці заходу всі щиро подякували майстрові за отриманні знання та досвід. |